Rento je způsob saunování

26.12.2019

Sauna představuje finský stylový způsob odpočívání. 

A každý odpočívá po svém. Saunování je pro Finy víc než polévání rozpálených saunových kamen. Představuje celou sadu zvyklostí, které se při saunování učí od dětství.

Je to zkušenost tvořená spoustou drobných zážitků. Je to pocit pohody, který se dostavuje už jen při pomyšlení na saunování. Budeme se snažit vás naučit všechny zvyklosti finského saunování. Dovolte, aby se zážitky ze saunování staly jedním z největších potěšení vašeho života!


Požitek 

"Rento je symbolem naprostého požitkářství z finského saunového zážitku. Rento je harmonie ticha, zvuku praskajícího dřeva v kamnech, kapající vody, studeného sněhu na vašich chodidlech nebo vašich rudých tváří naplněných zdravím. Rento je láska k vůni listů břízy utržené o svatojánské noci, k chuti lesních borůvek od kterých si obarvíte ruce i rty. Voňavé jehličí tančí ve větru a z té vůně se vám podlamují kolena. Šum lesa vábí k vytvoření si vlastního prostoru, ve kterém pocítíme přírodu jako matku všeho. Kde si vytvoříme prostor na náš vlastní klid a odpočinek a užijeme si života přirozeným způsobem".

POŽITKÁŘSTVÍ  Z FINSKÉHO SAUNOVÁNÍ


Rento k vám přichází z Finska. Láska k saunování se tady propojila se zkušeností. Sauna je už dávno součástí finské identity. A právě proto víme, jak vám můžeme přinést autentický finský zážitek ze saunování.