Autentický saunový zážitek 

"Spojení s přírodou je dnes vzácný luxus. Prostřednictvím autentického finského saunování ho najdete u vás doma".Dokonalá sauna z ledu! V hotelovém resortu, který nemá chybu. Finsko je prostě boží! Podívejte se na video a pokud ho dokoukáte do konce a necháte si pustit další video, nebude litovat. Čeká vás zimní ráj. Slibujeme.

Pravidelné saunování každý sedmý den podporuje imunitu a funguje jako zdraví prospěšná záležitost pro člověka, ubezpečuje zakladatel a předseda České asociace saunérů a člen odborných porot Pavel Hofrichter. Ten saunování doporučuje celoročně, tedy i v létě. "Lépe se vypořádáme s termoregulací, snášíme výkyvy počasí," vysvětluje.

Sauna je nepostradatelnou součástí života nejen pro obyvatele Skandinávie, ale také Pobaltí. V Lotyšsku dříve bývala součástí vybavení každého domu. A protože kvůli horku a kouři šlo obvykle o nejčistší část domácnosti, ženy v nevytopené sauně často také rodily.

Jestli nevíte, jak se správně saunovat, tohle je video přesně pro Vás. Má vtip, nadhled a velkou pravdu. Vyrobeno ve Finsku:)

Ve Finsku je pět milionů Finů a dva miliony saun. Již několik století je sauna velmi důležitou součástí Finska. Dříve, když ještě nebyly nemocnice a lékařská péče jak ji známe dnes, byla v plenkách, sauna byla nejčistším a také nejvíce vytopeným místem na statku. V sauně se také rodily děti, stejně tak zde byla uložená mrtvá těla před pohřbem....

"Jsem snad v nebi?" Tak zní legendární věta, kterou kdosi napsal do knihy návštěv veřejné sauny v Rajaportti. Více než sto let stará veřejná sauna v Pispale v Tampere je uznávaná jako místo téměř nebeského odpočinku.

Sauna patří k finským Vánocům. Stojí i na náměstí, kde probíhají vánoční trhy. I uprostřed empírové zástavy hlavního města. Za helsinskou radnicí je v době Vánoc pro každého otevřená sauna v přívěsu.